ארכיון 7-9\11 . חרבות ברזל 2023 .

מוקדי סיוע – פיקוד העורף : 104 | כח אדם צה”ל 1111 שלוחה 5 ואז 4 | סורוקה : 08-640011 שלוחה 0 | ברזילי :1255171 | ערן : 1201 | רווחה : 118   

פורטל חירום פיקוד העורף : https://www.oref.org.il/

עדכונים : מערכת את”צ , דוברות צה”ל , gov.il , עכשיו 14

עדכונים שוטפים

21:51 – בתגובה לשיגורים שזוהו משטח לבנון לעבר שטח ישראל, כוחות צה”ל משיבים בירי ארטילרי.

20:35: בהמשך לחילופי האש מגבול לבנון, זוהו מספר מחבלים שחצו לשטח ישראל. לוחמי צה”ל ומסוק קרב וכלי טיס הגיעו למקום מיד עם הזיהוי וניהלו איתם חילופי אש, במהלכם חיסלו שניים מהם. במהלך חילופי האש נמלט אחד המחבלים חזרה לשטח לבנון.

האירוע הסתיים ואין חשש לאירוע ביטחוני נוסף.

הודעות דוברות

ראש הממשלה נתניהו בהערכת מצב ביטחונית

19:47 – דובר צה”ל, תא”ל דניאל הגרי: “קצב התקיפות הוא פי 5 ממה שהיה על חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה. רק בשעה זו מסיימים תקיפה 60 מטוסי קרב בשכונת רימאל בלב העיר עזה. אין מחבלים שעוברים את הגדר מעזה למדינת ישראל. אנחנו ערוכים בכל מרחב הגדר עם טנקים ומטוסים, אין לנו מגבלה בזמן או ביכולת”.

19:24 -ללוחמים בשטח “אחרי התחלה קשה, אנחנו מעצבים את קו המגע. פגענו בהרבה מאוד מחבלים – מי שמתקרב, הורגים אותו. אנחנו נגמור לטהר את המרחב, שלא יהיו לנו כאן מחבלים, ואנחנו במקביל כבר בהתקפה. יש לנו עוד הרבה משימות, צריכים להיות חזקים. זה התחיל לא טוב, ויסתיים רע מאוד בצד השני”.

18:21 – ראש אגף כוח אדם, אלוף יניב עשור: “אנחנו פועלים במהירות אבל באחריות כדי לגבש תמונת מצב מהימנה של זיהוי חללים, פצועים, נעדרים וחטופים. הקמנו צוות בראשות אלוף במילואים ליאור כרמלי. המשימה של הצוות – לגבש תמונת מצב על נעדרים וחטופים, חיילים ואזרחים. מעריך שב-48 עד 72 שעות הבאות, נסיים את מרבית התהליכים, ונודיע למרבית המשפחות”.

הודעות דוברות

התייחסות לשכת ראש הממשלה לדיווח ממצרים

הודעות דוברות

משרד ראש הממשלה בשם הממונה על החטופים והנעדרים תא״ל (במיל’) גל הירש

17:19 – מטוסי חיל האוויר מבצעים לאורך כל היממה האחרונה תקיפות נרחבות לאורכה ולרוחבה של רצועת עזה וממיטים הרס וחורבן על מחבלי חמאס. רק בשלוש השעות האחרונות נתקפו כ-130 מטרות באמצעות עשרות מטוסים. מוקדי התקיפה: בית חאנון, סג׳עיה, אל פורקן ורימאל.

16:18 – הרמטכ”ל, רא”ל הרצי הלוי, הגיע היום ליישובי העוטף וקיים הערכת מצב מבצעית באוגדת עזה. בהערכת המצב הוצגו הכוחות הפרוסים ביישובי העוטף, ומטרות החמאס שהושמדו עד כה. הרמטכ״ל שוחח עם הלוחמים והמפקדים בשטח אשר נלחמים באומץ לב וחותרים למגע.

 

הודעות דוברות

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם ראשי הרשויות בדרום

ראש הממשלה נתניהו לראשי הרשויות:

״אנחנו בעיצומה של מערכה, אני יודע שעברתם דברים נוראיים וקשים. מה שחמאס יעבור יהיה קשה ונורא – אנחנו כבר בתוך המערכה ורק התחלנו בה. ההנהגה שלכם חזקה מאוד בימים הקשים האלה, זה יקח זמן ודרושה עמידה חזקה בימים הקשים הקרובים. המדינה תהפוך כל אבן כדי לסייע לכולכם, אני מבקש מכם לעמוד איתן כי אנחנו הולכים לשנות את המזרח התיכון. אני מחבק אתכם ואת התושבים – כולנו אתכם ואנחנו ננצח אותם בכוח, הרבה מאוד כוח״.

בשיחה השתתפו ר׳ עיריית שדרות אלון דוידי, ר׳ עיריית אופקים איציק דנינו, ר׳ מועצת שדות נגב תמיר עידאן, ר׳ מועצת אשכול גדי ירקוני, ר׳ מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו ור׳ המועצה האזורית מרחבים ויו״ר מרכז המועצות האזוריות שי חג׳ג׳.

הוחזרה השליטה ביישובים, גלי תקיפה עוצמתיים וגיוס של 300,000 אנשי מילואים. לעדכונים

16:05 – עשרות מטוסי קרב תקפו מטרות רבות ברחבי שכונת אל פורקן. השכונה משמשת כקן טרור עבור חמאס וממנה יוצאות לפועל פעילויות רבות נגד ישראל.

15:15 – התקבל דיווח על חדירה של מספר חשודים לשטח ישראל משטח לבנון. כוחות צה”ל פרוסים במרחב.

15:15 – חטיבת גבעתי פעלה בימים האחרונים בעוצמה ובנחישות, על מנת להשתלט בחזרה על יישובי העוטף ולהבטיח את בטיחות האזרחים. בבוקר יום שבת, סיירת גבעתי שלחה כוח נרחב לעיר שדרות לסריקות. לאחר הערכת מצב נוספת, כלל היחידה נשלחה לישוב נחל עוז על מנת לחלץ את התושבים ולחסל את חוליות המחבלים. בערב יום שבת חברו לבסיס משמר הנגב כ-400 תושבים שהחטיבה חילצה מנחל עוז. החטיבה פעלה בנוסף ביישובים כפר עזה וכיסופים ונטרלה את המחבלים אשר איימו על תושבי העוטף.

13:09: צה”ל תוקף כעת תקיפה נרחבת במוקדים רבים של חמאס ברצועת עזה.

12:29 – במהלך הלילה ועד שעות הבוקר כוחות רבים של צה”ל ומג״ב פעלו, בהכוונה מודיעינית של שב״כ במוקדים רבים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה לסיכול טרור ועצרו סה״כ 41 מבוקשים. בהם, 29 מבוקשים של ארגון הטרור חמאס שנעצרו ב-17 כפרים שונים ברחבי פיקוד המרכז.

11:51 – כוח צה”ל סיכל כעת מחבל במרחב קיבוץ כפר עזה. ממשיכים חילופי אש בין כוחותינו למחבלים. כוחות צה”ל ימשיכו במאמץ לסיכול גורמי הטרור במרחב עוטף עזה.

11:49 – כלי טיס של צה”ל תקפו בשעות הבוקר מחסן אמצעי לחימה ופיר כניסה למנהרת טרור תת קרקעית בשטח הרצועה אשר משמשים את בכירי ארגון הטרור חמאס. בנוסף, נתקפה מפקדה מבצעית של ארגון הטרור הג’יהאד האיסלאמי הפלסטיני הממוקם במסגד בשכונת זיתון ברצועה ומפקדה נוספת ששימשה את ארגון הטרור חמאס וממוקמת בחאן יונס.

11:00 – דובר צה”ל, תא”ל דניאל הגרי: “אנחנו בשליטה ביישובים. מבצעים סריקות, יכול להיות שיש עדיין מחבלים במרחב, אנחנו ממשיכים לטהר אותו. אנחנו בגלי תקיפה עוצמתיים, אלפי מטרות שנתקפות, מאות מחבלים הרוגים. גייסנו תוך 48 שעות כ-300,000 אנשי מילואים, לא חסר ציוד ואוכל, הכול יגיע, נדרש איפוק”.

יותר מ-500 מטרות אסטרטגיות בגלי תקיפה, בכיר בחמאס נלקח בשבי. העדכונים

09:55 – תיעוד מפעילות כוחות עוצבת ׳האש׳ (98) בישובי עוטף עזה:

09:21 – חטיבת הצנחנים בלחימה עיקשת במהלכה מפקדי ולוחמי החטיבה מבצעים סריקות ביישובים ומסכלים מחבלים. מח”ט צנחנים, אל”ם עמי ביטון יחד עם מפקד בא”ח צנחנים, סא”ל דור מנשאוף וסגן מפקד חטיבת הצנחנים, סא”ל גידי אליאסתם מנהלים יחד עם הלוחמים סריקות בעיר שדרות ומטהרים את העיר מחמושים

09:01 – ראש המטה הכללי, רא”ל הרצי הלוי, נכח הלילה (שני) בבור חיל האוויר במחנה ‘רבין’, הקריה בעת שכוחות חיל האוויר ביצעו תקיפת נכס מבצעי של ארגון הטרור חמאס הממוקם בלב מסגד במרחב ג’באליה, כחלק מרצף תקיפות נרחבות של צה”ל ברצועת עזה במהלך הלילה.

הרמטכ”ל קיים הערכת מצב להמשך הפעילות ההתקפית ברצועת עזה עם מפקדי ואנשי המטה המבצעי בסדיר ובמילואים, אשר מובילים את התקיפות.

07:14 – בגל תקיפה לילי, צה”ל תקף למעלה מ-500 מטרות אסטרטגיות של ארגוני הטרור ברצועת עזה. בין המטרות שנתקפו, הושמדו שבע מפקדות מבצעיות של חמאס ומפקדה מבצעית נוספת של ארגון הטרור גא”פ. 

בנוסף, צה”ל תקף מספר מבנים רבי-קומות, באחד מהם מוקמה מפקדה צבאית של חמאס. משם הכוון טרור נגד מדינת ישראל. כמו כן, הותקף בניין שהיה בשימוש מבצעי של בכיר בכוח הימי של ארגון הטרור חמאס. כחלק מגל התקיפה העצים, הושמדו שלוש מנהרות טרור במרחב בית חאנון.

 

הותקפו מהאוויר גם שני נכסים מבצעיים של חמאס, כאשר אחד מהם ממוקם בלב מסגד. בנוסף, הושמד נכס בשימוש של ארגון הטרור גא”פ שמוקם במבנה מגורים בו מתגוררים פעילים בארגון הטרור.

 

6:30 – “אתמול, לוחמי שייטת 13 לקחו בשבי את מוחמד אבו ע’אלי, סגן מפקד החטיבה הדרומית בכוח הימי בעזה”, אמר דובר צה”ל, תא”ל דניאל הגרי, “זרוע הים ושייטת 13 הרגו עשרות מחבלים שהגיעו בשחייה ובצלילה”. 

“אנחנו ממשיכים את פינוי היישובים כחלק מתוכנית ‘מרחב בטוח’, בתיאום מלא עם משרד הביטחון והדרג המדיני. המטרה היא לנתק את הטווח הזה מאזור הלחימה”, הוא הצהיר, “אנחנו נמצאים בערנות מלאה בפיקוד הצפון ובכל הגזרות”.

“הרמטכ”ל ומפקד סנטקום שוחחו מספר פעמים. מטרת השיח היא תיאום מלא בין ישראל לארה”ב ובין ישראל לסנטקום – מודיעיני ומבצעי”, המשיך דובר צה”ל, “אנחנו מייצרים תמונת מודיעין משותפת, הם מביאים לכאן נושאת מטוסים וספינות קרב. התיאום ההדוק חשוב ומוכיח את עצמו ברמה המבצעית והיום-יומית״.

גלי תקיפה אוויריים
4
מטרות שהותקפו
800
חימושים שהוטלו
2,000
טון פצצות שנפלו
1,000
מטוסי קרב שתקפו
60

06:08 – הותרו לפרסום שמותיהם של 16 חללי צה”ל נוספים מהיממה האחרונה. למתחם הנופלים.

03:28 – כלי טיס של צה”ל תקפו מבנה בו שהו פעילים של חמאס. במקביל, נתקפו מספר מפקדות מבצעיות של ארגון הטרור ביניהן מפקדה המתפרסת על שטח של שלוש קומות ומפקדה המשויכת לבכיר בכוח הימי של חמאס, מחמד קשטה.

בנוסף, הושמד נכס מבצעי בשימוש חמאס הממוקם בלב מסגד במרחב ג’באליה. כמו כן, הושמד נכס בשימוש מודיעין הארגון ונכס ששימש את חמאס להכוונת טרור. צה”ל ממשיך לתקוף ברצועת עזה ולפגוע פגיעה אנושה ביכולתיו

23:45 – ספינת טילים תקפה שלושה משגרים רקטיים שכוונו לעבר שטח מדינת ישראל. צה״ל ממשיך לתקוף ברצועת עזה.

23:28 – כלי טיס סיכל מחבל שניסה לחצות את גדר הגבול משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל. צה”ל ימשיך לסכל מחבלים וניסיונות חדירה לשטח המדינה.

23:27 – לוחמים מיחידה 636 שהיו בפעילות יזומה בחטיבה המרחבית מנשה ירו על מספר מחבלים שירו לעבר יישובים במרחב ונטרלו אותם.

הכוחות לכדו את אחד המחבלים שנפצע. בנוסף אותרו מטענים בתא המטען של האופנוע עליו שהו המחבלים, אין נפגעים לכוחותינו. הכוחות ממשיכים לסרוק במרחב.

22:26 – בשעות האחרונות צה״ל תקף בעוצמה בשכונת סג’עיה. עשרות מטוסי הקרב תקפו כ-150 מטרות ברחבי סג’עיה. בתקיפה הוטלו כמאה טון חימושים.

שכונת סג’עיה משמשת גם היא כקן טרור עבור חמאס וממנה יוצאות לפועל פעילויות רבות נגד ישראל, גם במסגרת הלחימה בימים האחרונים.

במקביל, הותקפה תשתית צבאית בביתו של פרח חמאד, פעיל בכיר בחמאס, התשתית הצבאית בדירתו מוקמה בסמוך למסגד ולשלושה בתי ספר, מטרה זו מוכיחה פעם נוספת כי חמאס מנצל אתרים קדושים ואוכלוסיה אזרחית על מנת לקדם טרור.

22:22 – כוחות היבשה של צה״ל בסדיר ובמילואים, בשיתוף פעולה עם כוחות הביטחון מנהלים לחימה ממושכת בישובי עוטף עזה, וסיכלו מאות מחבלים בישובי העוטף, בקו הגבול ובקו החוף ב-40 השעות האחרונות.

הלוחמים מבצעים סריקות בכלל מרחב הדרום ובפרט באזורים המאוכלסים, מנהלים חילופי אש עם מחבלים ושומרים בגופם על תושבי העוטף ומדינת ישראל. במקביל ללחימה, גיוס המילואים של הלוחמים ממשיך.

21:20 – מטוסי קרב תקפו שתי מטרות אסטרטגיות בבנייני רבי-קומות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

סניף בנק של הבנק “הלאומי האיסלאמי” של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימאל הותקף על ידי מטוסי קרב. בנוסף, הושמד חדר פיקוד קדמי, בשימושו של מנתצר פרג’, פעיל בכיר בארגון הטרור חמאס. צה”ל ממשיך לתקוף ברצועת עזה.

ראש הממשלה נתניהו מקיים הערכת מצב ביטחונית בקריה בתל אביב

בדיון משתתפים שר הביטחון, השר לעניינים אסטרטגיים, הרמטכ”ל, ר’ השב”כ, ר’ המוסד, ר’ המל”ל, המזכיר הצבאי של רה”מ, ר’ אמ”ן, ר’ אמ”ץ, ר’ אגא”ס, מתפ”ש ורח”ט המחקר.

המטה לביטחון לאומי קורא לציבור להימנע מהגעה או לעזוב מדינות במזרח התיכון עליהן חלה אזהרת מסע
 

19:53 – טייסות המסוקים של חה״א ביצעו מעל ל-180 גיחות מבצעיות ופינו מעל ל-180 פצועים,

מסוקי חה”א חילצו מעל 180 פצועים

טייסת ‘היסעור’ (118) וטייסות ‘הינשופים’ (123 ו-124) עוסקות ביומיים האחרונים במלאכת פינוי פצועים, חילוץ והטסת כוחות לביצוע משימות שונות, בשיתוף גופי הביטחון והחילוץ הנוספים.

מתוך בור חיל האוויר, ניהלו צוותי דסק פינוי עשרות חילוצים של מאות פצועים – אזרחים ולוחמים, בתנאים מורכבים של לחימה בשטחי הארץ. תחת אש חיה, המסוקים מטיסים כוחות חילוץ ליישובי העוטף על מנת לסייע לתושבי האזור ולהילחם במחבלים.

 

19:26 – הרמטכ”ל, רא”ל הרצי הלוי: “מדינת ישראל וצה”ל משיבים עכשיו מלחמה, נגד מתקפה שהיא מפשעת ואכזרית של חמאס. חדירה של מחבלים לבתים פרטיים של אזרחים בעוטף עזה, לקיחה של נשים וילדים – זה טרור רצחני. אנחנו לכן עכשיו תוקפים, רודפים, פוגעים בכל מי שנתן בזה חלק ובזה אנחנו נמשיך”.

“אני יודע שהיממה האחרונה הייתה קשה, המחיר הוא מחיר כבד אני יודע שיש שאלות רבות ויש תסכול רב אבל הדבר החשוב – אנחנו עכשיו מתקדמים קדימה בעשייה ובפתרון הבעיות. יש לנו אזרחים, אנשי כוחות הביטחון, חיילים שלנו נהרגו, נפצעו, חלק נמצאים בידי האויב. לכן, זה זמן למלחמה, לא מבצע, לא סבב – זמן למלחמה ובתוך המלחמה הזו צה”ל חזק, יפעל חזק, וינצח, יגיע להישגים שצריך. לנו קדימה צפויים ימי לחימה ארוכים ומורכבים. אנחנו נשמור על מוכנות בכל הזירות וכל אחד יעשה בזירתו כמיטב יכולתו. נמשיך לתקוף בעזה כולה באופן רחב בפרט באזורים שמהם יוצאות ההתקפות לתוך שטחנו”.

19:19 – צה”ל תוקף כעת מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

19:13 – כלי שיט של צה”ל תקפו ביממה האחרונה, בעזרת חימוש מדוייק, מספר עמדות לחימה ששימשו את הכח הימי של ארגון הטרור חמאס.

 

19:02 – לאור המצב הביטחוני, תושבים בקיבוץ מפלסים ובעיר שדרות מתבקשים לא לצאת מבתיהם עד להודעה חדשה ולמלא אחר הנחיות פיקוד העורף.

18:34 – עשרות מטוסי הקרב תקפו בשלושה סבבים כ-120 מטרות ברחבי בית חאנון. בתקיפה הוטלו עשרות טונות של חימושים. שכונת בית חאנון משמשת כקן טרור עבור חמאס וממנה יוצאות לפועל פעילויות רבות נגד ישראל, גם במסגרת הלחימה בימים האחרונים. מדובר בעליית מדרגה משמעותית בגלי התקיפה כחלק מהתפתחות המערכה.

במקביל, הותקפה מנהרת טרור מבצעית ששימשה את ארגון הטרור חמאס.ֶהמנהרה ממקומת מתחת לבניין רב קומות בדרג’ פאתח שבצפון העיר עזה. בסמוך למנהרה ממקום מסגד, מה שמוכיח בפעם נוספת כי ארגון הטרור חמאס מנצלים אתרים קדושים ואוכלוסייה אזרחית על מנת לקדם טרור.

 

16:05 – בהמשך לדיווחים על שיגור מיירט בצפון הארץ, צה”ל זיהה מטרה שנעה לעבר שטח מדינת ישראל ושיגר מיירט לעברה. מבדיקה עולה כי לא מדובר בכלי טיס עוין ולא נשקף איום לתושבים. לא בוצעה תקיפה בשטח לבנון.

הצהרת דובר : צה”ל הגיב בירי באש . נמצאים במוכנות רחבה כל זירת הלחימה. 

לא להפיץ שמועות ברשת. ”ציבור היאזרו בסבלנות” אנו בעיצומה של מלחמה. קודם נלחמים אחר כך מתחקרים. גבורה אזרחית אדירה אנו עדים לה. זוהי חתירה למגע ועוז רוח. 

‘חייל האוויר פועל באופן רציף בכל המקומות בהם יש שטחי כינוס,בכל הקשור לחטופים ישנם צוותי מעקב אנו ערים לזה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח כעת עם נשיא ארה”ב ג’ו ביידן, בהמשך לשיחת המנהיגים אמש.

הנשיא שב והדגיש את תמיכתו הבלתי מסויגת במדינת ישראל.

 

ראש הממשלה נתניהו שוחח היום עם קנצלר גרמניה אולף שולץ, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, ראש ממשלת איטליה ג’ורג’ה מלוני וראש ממשלת בריטניה רישי סונאק.

כל המנהיגים הביעו תמיכה בלתי מסויגת בזכותה של ישראל להגן על עצמה ככל שיידרש.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתאי השליטה במטה חיל האוויר בקריה עם מפקד חיל האוויר אלוף תומר בר במהלך התקיפות הנרחבות המתרחשות כעת ברצועת עזה.

הודעות דוברות :

https://www.gov.il/

 

קרדיט : את”צ

מבצע “חרבות ברזל”: מוקדים לפניות הציבור ובירור מידע

לבירור מידע בנושא חיילים מנותקי קשר ובנושאים אחרים, ניתן לפנות לצה”ל באמצעות מוקד פניית הציבור של אגף כח אדם, במספר 1111, שלוחה 5 ולאחר מכן שלוחה 4. 

לקבלת מידע על הנחיות פיקוד העורף, ניתן לפנות למוקד פיקוד העורף במספר 104. 

מרכז המשפחות המשותף של פיקוד העורף ומשטרת ישראל לכלל האזרחים ממוקם ברחוב הנגב 4, קריית שדה התעופה (בניין להב 433).
משפחות המחפשות את יקיריהם מתבקשות להגיע עם פרטים מזהים, פריט ממנו ניתן להפיק DNA ותמונה של הנעדר .

יהי זכרם ברוך , הותר לפרסום שמות חללי צה”ל מהיממה האחרונה – https://did.li/bsT5q את”צ 

אגף כלי ירייה נותנים לכם מענה  מרחוק
בעקבות המצב הביטחוני וכפוף להנחיות פיקוד העורף לשכות הרישוי בתל אביב, רמלה, באר שבע, ירושלים, עפולה וחיפה יתנו מענה באופן מקוון ולא תצטרכו להגיע ללשכות היום, יום ראשון 8.10.2023. 

פיקוד העורף \ לעדכונים כנסו לאתר , הקשיבו – שימרו על ההנחיות https://www.oref.org.il/

תפריט נגישות